E rëndë në Itali/ Po luanin në shina, përplasen për vdekje nga treni dy 15-vjeçarë, njëri prej tyre shqiptar

0
Gjigandi

Një aksident tragjik ka ndodhur ditën e sotme në Itali, ku dy fëmijë kanë ndërruar jetë pasi u përplasën nga një tren.

Mediat italiane raportojnë se dy 15-vjeçarë janë përplasur nga një tren në stacionin Berbenno në vendin e quajtur Valtellina. Viktimat janë identifikuar si Manuel Gabriel Tejada Reyes dhe Meriton Ajeti. Dy djemtë 15-vjeçarë dyshohet se kanë qenë duke luajtur në shinat e trenit dhe më pas ata janë përplasur për vdekje.

Hetuesit e Sondrio dyshojnë se të rinjtë u ngjitën mbi murin që ndan rrugën nga shinat. Vetëm kalimi i binarëve pak para mbërritjes së trenit mund të ketë qenë sfida që i kushtoi atyre jetën.

Manuel dhe Meriton u përplasën nga treni rajonal 2837, i cili u nis nga Tirana në orën 17:08 dhe u nis drejt Stacionit Qendror të Milanos ku pritej në orën 19:40. Ata ishin me disa miq me të cilët kishin kaluar ditën në një park argëtimi. Goditja ishte e pashmangshme dhe përpjekja e shoferit për të frenuar ishte e kotë. Ngjarja ka ndodhur në sytë e miqve të tjerë. Në vendngjarje kanë ndërhyrë policia dhe karabinierët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu