18.5 C
Tirana
E hënë, 26 Shtator, 2022
Ballina Etiketimet Itali

Etiketim: Itali

FOTO/ Ja kush është 23-vjeçari shqiptar që u vra në Itali

0
Festa mes shqiptarëve në një lokal, disa gota më shumë, e ndoshta edhe një ngacmim në drejtim të një vajze, dyshohet se u bënë...

Dhunoi të riun në palestër, 48-vjeçarit shqiptar i ndodh e papritura...

0
Një 48-vjeçari shqiptar ka humbur mundësinë e qëndrimit në shtetin fqinj, në Itali. Edmon Xhafa dhunoi një 25-vjeçare në palestër. Pas arrestimit në 2 gusht, 48-vjeçarit...

Ishin duke luajtur, lisharësja i mori jetën 12-vjeçares në Itali

0
Alessia Prendi, bijë e një familjeje emigrantësh shqiptarë që jetojnë prej kohësh në Itali ka humbur jeten Vdekja e 12 vjeçares ka shkaktuar dhimbje dhe...

Grabitën arkën e postës në Itali, arrestohet “skifteri” shqiptar dhe 46-vjeçari...

0
Një 30-vjeçar shqiptar në bashkëpunim me një 46-vjeçar napolitan kanë grabitur një seli të postës Italiane në zonën e Casalecchio di Reno. Karabinierët kanë bërë...

‘Zbërthehet’ grupi i trafikantëve në Itali/ 30 të dyshuar, mes tyre...

0
Një operacion anti-drogë është zhvilluar në Itali. Media italiane bëjnë me dije se në këtë hetim janë të dyshuar si organizatë kriminale 30 persona, mes...

Akt mafioz në Itali/ Kërcënohet presidenti i klubit të Serie A,...

0
Presidenti i Leçes në Serie A, Saverio Sticchi Damiani është kërcënuar mëngjesin e sotëm. Në pallatin ku banon juristi i njohur janë gjetur dy...

I doli “Jeep”-i para, ky është shqiptari që vdiq në Itali

0
Dita e dytë e korrikut ishte tragjike për një familje shqiptare në Itali, që humbi djalin Alfred Voka 37-vjeç. Aksidenti ndodhi në një kryqëzim në...

Tensione Itali-Francë, Parisi: Jo ekstradimin e 10 anëtarëve të “Brigadës së...

0
Chambre de L’Instruction e Gjykatës së Apelit të Parisit ka vendosur të refuzojë ekstradimin e kërkuar nga Italia për dhjetë ish-terroristët e kuq të...

Italia po “vdes“ për një pikë ujë. Furnizim me orar dhe...

0
Italia ndodhet në një prag katastrofe hidrike e cila mudn të shoqërohet me ndërprerjen ose racionimin e furnizimit për pupullsinë. Kreu i Mbrojtjes Civile deklaroi...

Aksidenti fatal në Itali, kush është shqiptarja që mbeti viktimë

0
Matilda Hidri 35 vjec me origjinë nga Shqipëria kishte vetëm pak ditë që kishte hapur picerinë e saj në via Fieschi, “në zemër të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS