Aksidenti rrugor ku humbi jetën atleti shqiptar, dalin detaje

0
Gjigandi

Denis Gjura vdiq të mërkurën mbrëma teksa humbi kontrollin e mjetit në kthesë pasi doli nga tuneli i parë në Tabachana të kryeqytetit të vogël rajonal Akean në Greqi.

Hetimi i Departamentit Hetimor të Qarkullimit në Patras po vijon për zbardhjen e saktë të shkaqeve dhe rrethanave të aksidentit ku thuhet se 25-vjeçari nuk ka qenë i lidhur me rripin e sigurimit kur makina e tij ka përfunduar në shufrat metalikë të ndarësit.

Sipas të njëjtave informacione, plaga vdekjeprurëse në qafë e 25-vjeçarit mund të mos jetë për shkak të goditjes, por nga një goditje e ardhur nga “hapja” e airbag-it të shoferit.

Gjithashtu, theksohet se, sipas autopsisë së Policisë Rrugore, gomat e makinës që drejtohej nga 25-vjeçari Denis janë konstatuar në gjendje të mirë.

Të gjithë ata që e njohën përmendin në mënyrë të veçantë moralin, modestinë dhe punën e palodhur që e karakterizuan.

RonaTyra

Varrimin e tij është planifikuar për të shtunën në Shqipëri.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu