Ja çfarë mbeti nga Teatri Kombëtar, pas goditjes nga fadromat

0
37
blank
Gjigandi

Pas ndërhyrjes në orët e para të mengjesit për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, ajo çfarë ka mbetur nga ky aksion janë tallash, kartona dhe kompensata.

Këto jane materialet me të cilat është ndërtuar kjo godinë nga italianët, e cila më vonë u përshtat si teatër.

Një nga arsyet që ka sjellë dhe shembjen e kësaj godine kanë qenë materialet e dobëta që janë përdorur dhe pamundësia për të ndërhyrë për rikonstruksionin e saj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu