fbpx
15 C
Tirana
Thursday, June 4, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Kombëtar

Etiketim: Kombëtar

Basha uron qeverinë Hoti: Suksesi i Kosovës është sukses i interesit...

0
Kryetari i PD Lulzim Basha ka uruar qeverinë e re në Kosovë. Përmes një postimi në Twitter, Basha shkruan se Partia Demokratike do të jetë...

Rama për ‘Le Monde’: Teatri Kombëtar i ndërtuar me tallash të...

0
Kryeministri Edi Rama përmes një shkrimi për prestigjiozen francezë Le Monde, ka theksuar edhe një herë rëndësinë e ndërtimit të Teatrit të ri Kombëtar...

Rama: Teatri i ri Kombëtar do të hyjë me dinjitet në...

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama iu është përgjigjur kritikëve në lidhje me shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, akt ky, i cili çoi në...

Teatri Kombëtar, Basha nga Rrogozhina: Duan të harxhojnë 30 mln euro...

0
Në një takim me fermerët në tregun Agro-Ushimor në Rrogozhinë, kryetari i PD-së, Lulzim Basha ceku çështjen e Teatrit Kombëtar. Kryeopozitari u shpreh se vetëm...

Opozita kerkon interpelancë urgjente: Pse u shemb Teatri Kombetar

0
Deputetët e opozitës parlamentare kanë dorëzuar në Kuvend kërkesën për interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama, për shembjen e Teatrit Kombëtar. Interpelanca është iniciuar nga...

Teatri Kombëtar si një Kalë i Trojës?

0
A po zgjohet kombi shqiptar në Shpirtin e vet? Dy gjëra duhen theksuar që në fillim: së pari, nocioni “Shpirt” do të thotë dimensioni...

AMT i kujton Bashës kontratën: Sistemi proporcional kombëtar me lista të...

0
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i është drejtuar me një letër publike kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ku i kujton kontratën që kanë...

Le Monde: Teatri Kombëtar në Shqipëri shembet nga qeveria, një akt...

0
Kryeministri shqiptar Edi Rama kënaqet të nxjerrë në pah karrierën e tij si artist vizual dhe shijet si piktor. Në kohën kur ai ishte kryebashkiak...

Shembja e Teatrit Kombëtar, Meta: Duhet të krijojmë një front të...

0
Edhe pse ka kaluar mbi një javë nga shembja e Teatrit Kombëtar, sërish vijojnë reagimet nga politika. Presisdenti Ilir Meta ka ripostuar këngën e zviceranit...

Rama: Plan i ri kombëtar për rimëkëmbjen ekonomike

0
Kryeministri Rama tha se synimi i qeverisë është që në 4 mujorin e fundit të viti të vendoset rimëkëmbja ekonomike familjare dhe e shtetit...