Ambasadorja amerikane në zyrën e Ramës

0
25
blank
Gjigandi

Zhvillimet e fundit në vend kanë çuar ambasadoren amerikane Yuri Kim në zyrën e kryeministrit Edi Rama.

Takimi me kreun e qeverisë vjen pas shembjes së Teatrit Kombëtar dhe letrës që Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i drejtoi duke kërkuar hetim ndërkombëtar.

Deri tani Kim nuk ka pasur një reagim për Teatrin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu