Ballina Etiketimet Amerikanë

Etiketim: amerikanë

Kush e rinxorri Lulin në skenë dhe pse (kur çifti Sali-Ilir...

0
Botuar në: Gazeta Dita Nga: Alban Dabulla Lulzim Basha u rikthye. Ish kreu i PD, u shfaq pardje papritmas në media, me atë si çyryk-qeshje false,...

“E besuar e amerikanëve, njihet si gruaja pa fjalë e terrenit”,...

0
Nga Valon Arifi (publicist, aktivist i shoqërisë civile nga Presheva) Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, z.Edi Rama, në një takim me Presidentin, z.Bajram Begaj, bëri...

Media amerikane i dedikon artikull Kastro Zizos: Një sensacion ndërkombëtar

0
Media amerikane me bazë në New York “NY Glamour” ka vendosur në qendër të vëmendjes artistin shqiptar Kastro Zizo, duke i dedikuar një artikull. Me...

Agjentë amerikanë, marrin në dorë hetimin e 3 rusëve të kapur...

0
Hetimi për shtetasit  rus  që u kapen në Gramsh po ecen me hapa të shpejtë , këtë hetim e ndihmoi edhe ndërhyrja e shërbimeve...

Kompanitë amerikane mbulojnë kostot e udhëtimit për abort

0
Një numër në rritje i kompanive të mëdha amerikane kanë thënë se do të mbulojnë kostot e udhëtimit për punonjësit që duhet të largohen...

“Vjosa, egërsira e fundit lumore!”/ Rama në takim me ekspertët amerikanë:...

0
Kryeministri, Edi Rama ka qenë i pranishëm në takimin e zhvilluar me ekspertë të organizatës së njohur amerikane ‘Patagonia’. Gjatë fjalës së tij, Rama tha...

Dëshironi të studioni në SHBA? Ambasada Amerikane bën njoftimin e rëndësishëm

0
Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë me një njoftim për të gjithë ata që duan të jetojnë në SHBA. Nëprmjet një postimi në rrjete sociaole,...

Oda Amerikane nënshkruan deklaratën për fuqizim ekonomik të grave

0
Uashington, 23 maj 2022 - Për të njohur kontributin e grave anembanë botës dhe krijimin e një mjedisi ku gratë shquhen si udhëheqëse, ndërmarrëse dhe...

Në pritje të DEA-s amerikane/ Flasin prokurorë dhe zyrtarë policie: Çfarë...

0
Një postbllok i Policisë Rrugore ka mbirë prej pesë ditësh në hyrjen e Terminalit Lindor në Portin e Durrësit, ku historikisht janë shkarkuar mineralet....

Vizat amerikane 10-vjeçare/ Ambasadorja Kim: Rritja e numrit të aplikimeve solli...

0
Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim njofton se pas vendimit për zgjatjen e afatit për vizat amerikane deri në 10 vjet, ka pasur një rritje...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24