Ballina Etiketimet Ambasadorja

Etiketim: ambasadorja

Ambasadorja e BE në Tiranë takon kreun e SPAK: Lufta kundër...

0
  Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Christiane Hohmann, ka zhvilluar një takim me kreun e ri të SPAK Altin Dumani. Hohmann ka bërë me dije...

Soreca mbaron mandatin në Shqipëri, caktohet ambasadorja e ardhshme e BE!...

0
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca përfundoi mandatin në vendin tonë dhe KE ka caktuar zëvendësin e tij. Mësohet se zëvendësuesja e Soreca-s është...

Kim nderon me homazhe ish-presidnetin Nishani

0
  Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka kryer homazhe në presidencë në nderim të ish-presidentit, Bujar Nishanit i cili humbi jetën të shtunën në një spital...

Suedia vendos të aplikojë për në NATO, ambasadorja informon Ramën dhe...

0
Ambasadorja e Suedisë në vendin tonë, Elsa Hastad ka informuar kryeministri Rama mbi vendimin e qeverisë së vendit të saj për të aplikuar si...

Vizat amerikane 10-vjeçare/ Ambasadorja Kim: Rritja e numrit të aplikimeve solli...

0
Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim njofton se pas vendimit për zgjatjen e afatit për vizat amerikane deri në 10 vjet, ka pasur një rritje...

Zyrtarja e lartë e DASH viziton Shqipërinë, ambasadorja Kim zbardh agjendën

0
Ambasadorja e SHBA në vendin tonë Yuri Kim ka njoftuar se javën e ardhshme vendin tonë do ta vizitojë zyrtarja e lartë e Departamentit...

Ambasadorja amerikane në Shqipëri: Hiqni dorë nga sulmet ndaj reformës në...

0
Përmes një statusi në rrjetet sociale, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim shkruan se kohët e fundit janë shtuar...

Ambasadorja amerikane në Shqipëri takon kreun e SPAK: SHBA mbështet fuqimisht...

0
Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka takuar sot kreun e Prokurorisë së Posaçme SPAK, Arben Kraja.Nëpërmjet një postimi në Twitter pas takimit, Kim...

Manifestimi në Tiranë, Ambasadorja Kim: Putini i bëri keq llogaritë, u...

0
Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka shprehur solidaritetin e saj për luftën në Ukrainë, teksa mori pjesë në manifestimin e organizuar në Tiranë.Në...

Pas Alibeajt dhe Nikollës, ambasadorja amerikane takim me Ballën

0
Ambasadorja amerikane Yuri Kim po zhvillon një takim me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Ballanë kryesinë e Kuvendit.Takimi me Ballën në kryesinë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24