Ambasadorja e BE në Tiranë takon kreun e SPAK: Lufta kundër korrupsionit, faktor kyç për antarësimin e vendit

0
Gjigandi

 

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Christiane Hohmann, ka zhvilluar një takim me kreun e ri të SPAK Altin Dumani.

Hohmann ka bërë me dije se BE mbështet plotësisht një SPAK të pavarur dhe efektiv.

Në një psotim në Twitter, ambasadorja e BE theksoi se lufta kundër korrupsionit të nivelit të lartë dhe krimit të organizuar mbetet faktor kyç për avancimin e Shqipërisë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE.

“Shkëmbim i mirë me Kryeprokurorin e ri të #SPAK, Z. Altin Dumani. BE mbështet plotësisht një SPAK të pavarur dhe efektiv.
Lufta kundër korrupsionit të nivelit të lartë dhe krimit të organizuar mbetet faktor kyç për avancimin e Shqipërisë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE”, shkroi ambasadorja në Twiter.

Union Contact

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu