Mijëra € grabitje, shqiptari shtirej sikur shpërndante fletëpalosje për Covid-19

0
15
Gjigandi

Një 31 vjeçar shqiptar është arrestuar disa ditë më parë nga autoritetet greke.

Ai është Martin Albert Beqiri i cili akuzohet për kryerjen e plot 22 vjedhjeve në Athinë.

Mësohet se i riu kishte vjedhur sende që arrinin në vlerën e rreth 130 mijë eurove.

Siç shkruajnë mediat greke, shqiptari kishte mirëmenduar një stil të tij për kryerjen e vjedhjeve dhe për të shpëtuar nëse pikasej.

Nëse zbulohej, 31-vjeçari mbante në dorë fletëpalosje me udhëzime rreth COVID-19, e hiqej sikur shpërndante informacione rreth rreziqeve të virusit.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu