fbpx
24 C
Tirana
Tuesday, June 2, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet COVID19

Etiketim: COVID19

Një ditë para rifillimit të Kategorisë Superiore, futbollisti i Bylis rezulton...

0
24 orë para rifillimit të kampionatit, Kategoria Superiore është tronditur nga lajmi i pak minutave më parë. Ndeshja Bylis-Tirana e programuar për t’u luajtur të...

Pesë lojtarë të Barcelonës kanë testuar pozitiv për Covid-19

0
Sipas programit të radios katalunase RAC1 Tú Diràs, pesë lojtarë të Barcelonës dhe dy anëtarë të stafit trajnues u testuan pozitivë për koronavirus pasi...

Ndërron jetë 88 vjeçari në spitalin infektiv, asimptomatik nga Covid-19

0
Një pacient 88 vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë sot në spitalin Infektiv.  Referuar shërbimit infektiv, shkaku i humbjes së jetës ishte si pasojë e...

Ndërron jetë 88-vjeçari në Infektiv, asimptomatik nga Covid-19

0
Një pacient 88-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë sot në spitalin Infektiv. Referuar shërbimit infektiv, shkaku i humbjes së jetës ishte si pasojë e arrestit...

Lajme të mira për vaksinën kundër Covid-19, ekspertët amerikanë: Nuk ka...

0
Ekspertët amerikanë dhe kryevirologu i Shtëpisë së Bardhë, Anthony Fauci, janë shprehur premtues rreth rezultateve të testeve të kryera në njerëz nga kompania bioteknike...

Gjashtë raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

0
Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 102 qytetarë si të dyshuar të prekur me COVID-19 dhe janë konfirmuar 6 raste pozitive. Katër raste të...

Tre të infektuarit nga Covid-19 te Juventus kthehen në stërvitje

0
Treshja e Juventus janë rikuperuar nga koronavirusi. Blaise Matuidi, Paulo Dybala e Daniele Rugani ishin tre lojtarët e Juventus të cilët u infektuan me koronavirus. Sipas...

Proteina e qumështit të gjirit dhe dhisë mund të luftojnë Covid-19

0
Laktoferrina vepron si një stimulues imuniteti që mund të përmirësojë aftësinë e njeriut për të luftuar viruset, jo vetëm tek foshnjat por edhe tek...

Shkëndija e Tetovës dhe Renova preken nga COVID-19, rezultojnë pozitivë 6...

0
Dy anëtarë të Shkëndijës së Tetovës dhe gjashtë të Renovës kanë rezultuar bartës të Koronavirusit. Ky ishte rezultati i testimeve të kryera në laboratorin e...

Mjeku ortoped i infektuar me Covid-19 shtrohet te Spitali Infektiv

0
Ditën e djeshme u konfirmuan edhe 2 raste pozitivë me Covid-19 nga personeli shëndetësor. Një prej tyre, mjek ortoped i specialiteteve në qendrën shëndetësore nr.9...