Ky është ushqimi që Jennifer Lopez përdor për të mbajtur formën e saj

0
35
blank
Gjigandi

Jennifer Lopez ka dëshmuar kohë pas kohe se mosha nuk është gjë tjetër veçse një numër.

Nga ecja në pasarelen e Versace në Javën e Modës në Londër në shtatorin e kaluar për të treguar botës se ajo akoma ishte në formë deri tek performance e saj mbresëlënëse Super Bowl, ylli vazhdon të kundërshtojë stereotipet e plakjes së grave.

Dhe tani kuzhinieri i saj personal ka zbuluar ushqimet në të cilat mbështetet për ta mbajtur atë në formë të lartë. Kelvin Fernandez, i cili ka punuar për të për dy vjet, ndau saktësisht atë që është në frigoriferin e saj.

‘Ka ujë të gazuar, gjithmonë fruta dhe perime, si luleshtrydhet, edhe pse Jennifer nuk është një fanse e frutave. Fëmijët i duan manaferrat e tyre të freskëta, ‘tha Fernandez. “Gjithmonë ka zarzavate si spinaq, kastravec dhe selino për të bërë lëng jeshil.” Sipas tij, J.Lo dhe A-Rod ‘duan të fillojnë ditën e tyre me një lëng jeshil’.

Dhe, me sa duket, mëngjesi nuk është i plotë pa disa proshutë gjeldeti.

‘Vezët janë gjithmonë aty. Ata e duan sallamin e pulës në mëngjes, proshuta e gjelit të detit është një domosdoshmëri në të gjitha kohërat dhe të bardhat e vezëve. Ne thyejmë vezët gjatë gjithë javës. ‘

“Ekipi i tyre e di se çfarë ata hanë rregullisht, kështu që gjithmonë ka vezë, ka gjithmonë ushqime të shëndetshme dhe ka gjithnjë çokollada apo diçka tjetër për fëmijët,” thotë ai.

Dhe për darkë, klani Lopez është adhurues i madh i ushqimit meksikan.

‘Ata i duan taco-t. Mund të jetë e martë, mund të jetë e Mërkurë, mund të jetë e enjte, nuk ka rëndësi, ‘tha ai. “Ata i duan taco-t”.

Dhe në fund të fundit, Fernandez thotë, ‘Gjëja më e rëndësishme është që frigoriferi është gjithmonë i pajisur.’ J.Lo dhe Alex ‘e duan konsistencën’ kur bëhet fjalë për dietën e tyre, kështu që ekipi i çiftit ‘bën një punë të shkëlqyeshme’ duke u siguruar që kjo të ndodhë. 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu