22.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Ushqimi

Etiketim: Ushqimi

Ngrënia me personat e trashë ju bën të hani më shumë

0
Njerëzit mund të mos e kuptojnë se sa ndikon atmosfera në vendimet për ngrënie. Sipas një studimi të ri, ngrënia me ndonjë person me...

A të bën të lumtur ushqimi?

0
Ushqimi dhe Truri - Lidhja e Pashmangshme e Mirëqenies.Specialistët kanë folur prej kohësh për lidhjen e fortë mes ushqyerjes dhe sëmundjeve si diabeti, sëmundjet...

Sigurim ushqimi në hapësirë: kultivim sallate në Hënë

0
Shkencëtarët kanë mbjellë bimë në dheun e marrë nga sipërfaqja e Hënës. Kjo është një shenjë që tregon se njerëzit mund të jetojnë një...

Ushqimi që nuk duhet ta konsumoni në mëngjes

0
Tanimë dihet, se mëngjesi është një nga vaktet kryesore dhe më të rëndësishme të ditës. Prandaj, duhet t’i kushtoni rëndësi të madhe asaj, se...

Dëshironi bell më të hollë? Hani më shpesh këtë lloj ushqimi

0
Agrumet janë ndër frutat më të dashura për njerëzit, të cilat japin përfitime të shumta edhe te shëndeti. Një hulumtim i botuar në gazetën kërkimore...

Ushqimi me proteina tre herë në ditë i bën të moshuarit...

0
Humbja e muskujve është një pasojë e pashmangshme e plakjes që mund të çojë në dobësi, rënie ose probleme lëvizshmërie. Duket se përhapja e proteinave...

Ushqimi i cili parandalon rënien e flokëve dhe mund t’iu ndihmojnë...

0
Ndoshta keni qeshur me personat që konsumonin kumbulla të thara çdo ditë, por siç rezulton, kjo është një zgjedhje e duhur. E mbushur me lëndë...

Ushqimi i cili parandalon rënien e flokëve dhe mund t’ju ndihmojnë...

0
Ndoshta keni qeshur me personat që konsumonin kumbulla të thara çdo ditë, por siç rezulton, kjo është një zgjedhje e duhur. E mbushur me lëndë...

Pija që zgjat jetën/ Kefiri, ushqimi më i shëndetshëm i shekullit

0
Keni dëgjuar për kefirin? Bëhet fjalë për një produkt unik bulmeti, një nga më të pasurit me probiotikë në të gjithë planetin. Kefiri ka...

Gjinovci: Covid-19 nuk bartet nga ushqimi

0
Drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Valdet Gjinovci, tha se inspektorët janë aktivizuar që nga fillimi i pandemisë për të bërë mbikëqyrjen e...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS