Aguero zgjedh pesëshen ideale të Argjentinës, nuk ka vend për Maradonën

0
38
blank
Gjigandi

Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero, ka bashkuar një skuadër me pesë lojtarë, duke përzgjedhur bashkëvendës të tij.

Në pesëshen ideale të yllit të Manchester Cityt, nuk ka një vend për Diego Maradonën, i cili ndihmoi ekipin kombëtar të Argjentinës të fitoi Kupën e Botës në vitin 1986.

Skuadra e Agueros përbëhet me emrat si Hermand Burgos, Oscar Ridge, Lionel Messi, Carlos Tevez dhe Joan Roman Riquelme.

Kujtojmë se Aguero në vitin 2009 ishte martuar me vajzën e Maradonës, dhe së bashku kanë një djalë.

Aguero dhe vajza e Maradonës më vonë janë divorcuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu