Tri mënyra natyrale për të zgjatur më shumë gjatë seksit

0
31

Për shumë burra, ejakulimi i përkohshëm është një burim turpi.

Dr. Douglas Savage, nga Britania e Madhe, specializant në fushën e problemeve të ereksionit dhe ejakulimit, ka folur për Daily Mail në lidhje me metodat për parandalimin e ejakulimit të hershëm.

Ai ka ofruar disa këshilla, të cilat mund t’i ndiqni më poshtë:

Monitoroni shkallën e ekzaltimit

Së pari, Douglas tha që shumë burra nuk janë të vetëdijshëm për nivelet e tyre të eksitimit seksual. Ai tha se përpiqet t’i bëjë ata të përqëndrohen në eksitimin e tyre dhe ta rendisin atë prej 0 deri në 10.

Sapo nivelet e eksitimit goditen në 8, kjo është pika e kthimit, kështu që ai tha nëse një njeri mendon se po e arrin këtë nivel për ta shkallëzuar përsëri në mënyrë që të zgjasë më gjatë.

Relaksoni prapanicën tuaj

Një tjetër gjë që mund të shkaktojë ejakulim të parakohshëm, tha Douglas, është tensionimi i prapanicës gjatë seksit.

Ai rekomandoi të provoni qëllimisht dhe qetësoni atë.

3. Kontrolloni për farmaci në internet

Një tjetër mundësi, në vend që të vizitoni një mjek është të merrni pilula nga një farmaci në internet. Douglas rekomandoi një tabletë të quajtur Priligy e cila është krijuar posaçërisht për t’i ndihmuar burrat të zgjasin më shumë.

Gjigandi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu