fbpx
15 C
Tirana
Wednesday, June 3, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Mënyra

Etiketim: mënyra

Tre mënyra për t’u mbrojtur nga çdo virus

0
Ekspertët e sëmundjes infektive thonë se nuk duhet të shpenzoni qindra dollarë për të mbrojtur nga Coronavirusi ose viruse të tjera. Këto hile të lehta,...

Nuk keni tualet afër? Zbuloni nëntë mënyra si ta kontrolloni fshikëzën...

0
Kur fshikëza juaj është gati gjysmë e mbushur, do të filloni të ndjeni nevojën për të shkuar në tualet. Siç e dini, kjo mund...

5 mënyra natyrale për të rritur qarkullimin e gjakut në trup

0
Qarkullimi i gjakut është shumë e rëndësishme që një qenie njerëzore të mbetet e shëndetshme. Është sasia e gjakut që pompohet nga zemra për të...

E kemi ditur të gjithë gabim, kjo është mënyra e saktë...

0
Për shumë njerëz, zhveshja është disi një tabu, por një pjesë e domosdoshme e jetës. Në fund të fundit, intimiteti në banjot tona, duhet të...

Pasojat që na lë në shëndetin mendor, mënyra si u mbyllëm...

0
Shkencëtarët thonë se ndikimet në shëndetin mendor për shkak të COVID-19, mund të zgjasin edhe pasi të ketë mbaruar pandemia. Një hulumtim i ri tregon...

Pasojat që na lë në shëndetin mendor, mënyra si u mbyllëm...

0
Shkencëtarët thonë se ndikimet në shëndetin mendor për shkak të COVID-19, mund të zgjasin edhe pasi të ketë mbaruar pandemia. Një hulumtim i ri tregon...

3 mënyra për të kuptuar se keni inteligjencë të lartë emocionale

0
Inteligjenca emocionale është aftësia e individëve për të njohur emocionet e veta dhe të tjerëve, për t’i dalluar ato nga njëra-tjetra, për t’i përdorur...

Mënyra se si ju kryqëzoni gishtat tregon çfarë personi jeni

0
Ekspertët e gjuhës së trupit besojnë se mënyra se si ju kryqëzoni gishtat thotë shumë për personin që jeni. Ky përfundim bazohet në studimin e...

Pesë mënyra për të pasur një shëndet të mirë mendor

0
Shëndeti mendor është shumë më tepër se një diagnozë, është mirëqenia juaj e përgjithshme dhe aftësia për të menaxhuar me ndjenjat dhe vështirësitë e...

Analisti amerikan: Mënyra se si u shemb teatri, një turp i...

0
Analisti amerikan David Philips thotë se mënyra se si u shemb Teatri Kombëtar në Shqipëri, ishte e turpshme. Profesori Phillips i Universitetit të Kolumbias tha...