5 mënyra për ta “ndëshkuar” partnerin tuaj, pasi ka gabuar me ju

0
8
Gjigandi

Nëse jeni në një ndarje ose lidhje toksike, atëherë ka ardhur momenti që të pyesni veten nëse partneri ju ka trajtuar si duhet. Por edhe të jenë më të vëmendëshyëm se ka bërë diçka të gabuar.

Priza.al ju sjell në vëmendjen tuaj se disa “truqe” se si ta bëni partnerin tuaj që të jetë më i kujdeshëm:

  1. Mos e telefononi dhe mos i dërgoni mesazhe

E di që ke dëshirën t’i tregosh gjithçka dhe ta bësh të vuajë, por kjo është gjëja më e keqe që mund të bësh. Rregulli i artë është të mos e telefononi dhe të mos i dërgoni mesazhe.

2. Injorojeni kur ai është rreth jush

Nëse të dy jetoni së bashku, pavarësisht se çfarë bën apo thotë, injorojeni atë derisa të kërkojë falje për sjelljen e tij.

3. Përgjigju me Po ose Jo

Nëse pyet ndonjë burrë se cila është gjëja më e keqe që një grua mund të bëjë, ata do t’ju thonë se është thjesht të përgjigjet me “Po” ose “Jo”.

4.Tregojini atij se nuk keni nevojë për të

Sigurisht, ju nuk keni nevojë për të. Por djemtë nuk e kuptojnë këtë. Ata jetojnë për ndjenjën se janë të nevojshëm nga dikush, sepse në këtë mënyrë ata mendojnë se janë mbi ju.

5. Argëtohuni dhe dukuni sa më mirë

Nuk ka asgjë më seksi se një grua që di të argëtohet dhe të shijojë jetën. Kur të sheh që dukesh më së miri dhe po argëtohesh pa të, do ta çmendet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu