Pas problemit shëndetësor që e pengonte të bënte fëmijë, modelja e famshme është shtatzënë!

0
Gjigandi

Një çrregullim hormonal që në gjuhën mjekësore quhet PCOS për vite me radhë e bëri modelen e njohur Romee Strijd të besonte se ajo nuk do të bëhej kurrë nënë në mënyrë natyrale.

Por, këto ditë bukuroshja e pasarelave ka marrë lajmin më të bukur të jetës së saj; së shpejti ajo do të bëhet nënë. Për shkak të problemit shëndetësor, për 7 vite ma radhë Romee nuk ka patur menstruacione duk kaluar kështu një periudhë tejet të vështire fizike dhe psikologjike.

24 vjeçarja ka ndarë me ndjekësit e saj lajmin e pritjes së ëmbël, dhe gjithashtu nëpërmjet një postimi të gjatë ajo ka rrëfyer kalvarin e ëvshtirë dhe se si ajo dhe partneri Laurens Van Leeuwen ja dolën të jenë në pritje të ëmbël.

“Ne do të kemi një bebe. 2 vjet më parë u diagnostikova me PCOS pasi nuk më erdhën periodat e mia për 7 vjet. Unë u shkatërrova sepse të qenit nënë dhe të krijoja një familje me Laurens Van Leeuëen është ëndrra ime më e madhe. Unë u frikësova aq shumë se nuk mund të bëja kurrë sepse më thanë që ishte më e vështirë të bëje fëmijë në një mënyrë natyrale .. Fillova të hulumtoj për PCOS dhe arrita në konkluzionin se imja nuk ishte “pcos” tipike. Trupi im ishte nën stres të vazhdueshëm. Asnjëherë nuk jam ndjerë kaq e stresuar mendërisht, kështu që është e vështirë ta kuptoni. Jeta ime konsistonte në udhëtime gjatë gjithë kohës, duke punuar çdo ditë, duke ngrënë super pastër (duke kufizuar ushqime). Unë mendoj se kam ushtruar presion në trupin tim dhe sinqerisht çdo trup është i ndryshëm, por mendoj se pesha ime nuk ishte e mirë që trupi im të funksiononte siç duhet dhe nuk mund ta duroja udhëtimin e vazhdueshëm. Kjo ishte pika kur fillova të kërkoj shërimin natyror për PCOS dhe arrita në përfundimin se duhet të bëj një trajnim më pak të intensitetit të lartë. Mos kufizoni ushqimet, jini mirë me veten time dhe bëni pushime kur të jetë e nevojshme. Kam provuar edhe disa suplemente natyrale dhe kemi shkuar sërish në Hollandë, kështu që mund të kalojmë më shumë kohë me familjen (pasi jam një person i tillë, familjar). Unë jam shumë e lumtur dhe mirënjohëse të them qe periodat e mia u rikthyen në nëotor të vitit të kaluar dhe shumë shpejt do të jemi 3 në familjë.  Dhe për gratë që përpiqen të krijojnë, besoni në veten tuaj dhe jinni mië me veten dhe trupin tuaj dhe mos lejoni që ato mendime t’ju rëndojnë”, është shprehur modelja e famshme.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu