Ish-Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi flet për martesën e vajzave dhe porosinë që u ka dhënë atyre!

0
11
Gjigandi

Ish-Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Prof. Dr Bamir Topi në një lidhje direkte nga shtëpia e tij për “E Diell” në Top Channel zbuloi detaje nga jeta e tij publike dhe familjare.

Ai ndau me teleshikuesit argumentat e tij bindës për situatën e krijuar nga Covid-19 duke dhënë një dritë jeshile. “Si Profesor i Biologjisë Molekulare, parashikoj nga faktet shkencore që në javën e dytë ose të tretë të Majit të kemi një përmirësim të situatës së virusit” pohoi Prof. Dr Topi.

Ai risolli në mendje edhe dilemën e vitit 1996 nëse duhej të futej apo jo në politikë, por që sipas tij edhe po të ishte marrë vetëm me shkencë, nuk do ishte keq.

Sa i takon jetës familjare, ish-Presidenti ndër të tjera kujtoi ditën e dasmës së tij dhe të vajzave.
“Dasma ime daton në vitin 1986. Mbaj mend që është bërë në oborrin e shtëpisë sime tipike tironse e cila ekziston akoma dhe ndodhet diku te rruga e Barrikadave” ka treguar ai.

“Kemi ruajtur një lloj tradite dhe kemi shfrytëzuar sipërfaqjen e bollshme të shtëpisë, pra edhe dasmat e vajzave janë bërë këtu dhe kanë shkuar shkëlqyeshëm. Të ftuarve në dasmë u kemi dhuruar nga një shishe vaj ulliri bio nga bahçja jonë” ka rrëfyer më tej z. Topi. Porosia e tij më e shpeshtë që i jep të dyja vajzave është që të krijojnë secila një familje të madhe me sa më shumë fëmijë.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu