Ballina Etiketimet Shqipërisë

Etiketim: Shqipërisë

Daniel Godelli: Shqipërisë i kam dhuruar 50 medalje, shteti më harroi

0
Në një ceremoni të posaçme, Qeveria shqiptare u dha gradën “Kolonel” shtatë sportistëve, përfshirë edhe dy peshëngritësit Erkand Qerimaj dhe Briken Calja. Menjëherë ka...

‘Çdo ditë tërmete’ Ky është qyteti në Shqipëri ku toka nuk...

0
Një nga qytetet e Shqipërisë që goditet thuajse çdo ditë nga tërmete është Konispoli. Rrjeti kombëtar i monitorimit sizmik i Institutit të Gjeoshkencave pasqyron në...

Arbër Hajdari bën bashkë aktorët dhe regjisorët më të mirë të...

0
Aktivisti i njohur Arbër Hajdari ka bërë bashkë regjisorë e aktorë, figura emblematike të skenës shqiptare. Margarita Xhepa, Tinka Kurti, Robert Ndrenika, Viktor Zhusti,...

“Banorët e Shkodrës u përmbytën nga digat”, Berisha: Fatkeqësia e Shqipërisë...

0
Kreu i PD, Sali Berisha ka folur për pasojat e motit të keq në vendin tonë. Në një deklaratë nga selia blu, Berisha u shpreh se...

Komisioni Evropian flet me superlativa për ecurinë e Shqipërisë në digjitalizimin...

0
  Shqipëria ka marrë vlerësimin maksimal nga Komisioni Europian përsa i përket procesit të digjitalizimit të shërbimeve. Vlerësimi erdhi në fund të një takimi dypalësh...

Piranjat e mikrokredive FINAL shpk-ADCA-Micro Credit Albania / Arben Meskuti pezullohet...

2
  Abc24.al ka denoncuar me fakte dhe prova Kompaninë Final SHPK, e cila ka mashtruar 40 mijë qytetarë. Duke funksionuar si institucion financiar kanë blerë...

Arrestohet 49-vjeçari shqiptar në Spanjë/ Ekstradohet drejt Shqipërisë

0
Një 49-vjeçar shqiptar i cili ishte dënuar me 6 vite burg nga gjykata e Apelit në Gjirokastër për kultivim të bimëve narkotike, është kapur...

Nga Anglia drejt Shqipërisë me 15 mijë paund në valixhe, procedohet...

0
Një 26-vjeçare është proceduar penalisht nga policia në Rinas pasi nuk ka deklaruar një shumë e konsiderueshme parash. Uniformat blu raportojnë se gjatë kontrollit të...

Fatura e emigracionit, sa i kushton Shqipërisë ikja e të rinjve

0
Nga Klodian Muço Nëse nuk do të merren masa konkrete si: bursa apo punësim i garantuar për disa degë të mësuesisë; fonde mbështetëse për të...

Raporti i Bankës së Shqipërisë: Besimi në ekonomi bie në nivelin...

0
Në raportin e Bankës së Shqipërisë, thuhet se bizneset kanë vlerësime negative për ecurinë ekonomike në muajt në vijim të ndikuar nga kriza. Sipas vrojtimit...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24