Lajme

Agjencit imobilare në Shqipëri ofrojnë mundësi punësimi për të rinjtë

RE/MAX VISION  pjesë e Kompanisë RE/MAX ALBANIA, Lider Botëror në tregun e ndërmjetësimit të pasurive të paluajtshme me përfaqësi në mbi 100 shtete, mbi 7000 zyra dhe mbi 110,000 bashkëpunëtorë në mbarë botën është e hapur për bashkëpunime në fushën e pasurive të paluajtshme si edhe mirëpret aplikime për Konsulent Imobiliar.     Mirëpresim djem, vajza për tu berë pjesë e RE/MAX VISION …

Lexo më shumë

Fati i zgjedhjeve në Shqipëri , ABC24.AL shfaq sondazhin

  Sipas disa kërkimeve të bëra nga ana jonë ,gjithashtu konktatet që kemi patur me qytetarë shumica e tyre japin mendime të ndryshme por ajo që arrijm të përcaktojmë mendojm që qeveria në shqipëri mund të krijohet me koalcion partiak duke theksuar këtu : Numri  I mandateve të marra nga …

Lexo më shumë

Jep dorëheqje Shehtanski

[ad_1] Vanço Shehtanski ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga vendi i ushtruesit të detyrës Drejtor në Inspektoratin Shtetëror për Vetëqeverisje Lokale. Në arsyetimin e dorëheqjes e dërguar deri tek kryeministri Zoran Zaev, Shehtanski thotë ”duke parë parasysh faktin se ka qenë i emëruar nga përbërja e kaluar , ai nuk …

Lexo më shumë

Vritet Lavdrim Muhaxheri, në Siri

[ad_1] Pjesëtari i organizatës terroriste, ISIS, Lavdri Muhaxheri është vrarë sot gjatë një sulmi kundër Shtetit Islamik në Siri. Kjo u bë e ditur nga shoqëria e tij nga Kosova të cilat kanë filluar t’i shprehin ngushëllime familjarëve të tij. [ad_2]

Lexo më shumë

Zaev dëshiron marrëdhënie më të mira me Serbinë

[ad_1] Kryeministri i ri i Maqedonisë, Zoran Zaev tha se dëshiron të zhvillojë marrëdhënie më të mira me Serbinë dhe vlerësoi se qytetarët e të dyja shteteve nuk i bashkon vetëm e kaluara e përbashkët, por edhe e ardhmja e përbashkët evropiane. Ai në një intervistë për “Novi magazin” të …

Lexo më shumë