“Albumi nostalgjik me tinguj të rinj”, Dua Lipa ndan detaje nga albumi i ri

0
11
Gjigandi

Dua Lipa në vitin 2020 pritet të lansoj albumin e saj të ri.

Këngëtarja e cila ditë më parë theu rekorde me këngën e saj të re ‘Dont start now’ thotë se albumi i ri është i orinetuar në disko më saktësisht diçka e ngjashme me ‘Electricity’ dhe ‘One kiss’, shkruan Nmn.

“Është shumë i orientuar nga disko. Unë mendoj se kam marrë shumë frymëzim nga ‘Electricity’ dhe ‘One Kiss’, ka thënë Dua përBang Showbiz.

“Albumi është shumë nostalgjik me tinguj të ri”.

Pavarësisht se kishte punuar më parë me Nile Rodgers në këngën e re, ajo pranoi se nuk do punoj sërish me legjendën e Chic për albumin e ri.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu