Balsami me dy përbërës që u jep flokëve jetë dhe gjallëri

0
30

Kujdesuni për flokët tuaj rebelë me medikamentet e gjetura në shtëpi si sherbela, kamomili apo farat e linit. Këto të fundit sigurojnë një balsam të mrekullueshëm për flokë të fortë, të plotë e të dendur. Mjaftojnë vetëm dy përbërës: ujë dhe një grusht farash lini.

1. Merrni farat e linit, ujin dhe vendosini në tenxhere me presion.

2. Ziejini për 10 minuta

3. Kulloni ujin me një sitë. Kur të ftohet, kjo masë do të trashet.

4. Hidheni lëngun e trashë në një shishe bosh.

5. Përdoreni si një balsam normal.

5. Shpëlani flokët dhe vazhdoni me krehjen.

Gjigandi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu