Aktori i famshëm amerikan shpallet i pafajshëm ndaj akuzave për keqtrajtim seksual

0
44
Gjigandi

Një akuzuesi i tretë ka dalë ndaj aktorit Cuba Gooding Jr rast sjellje të gabuar seksuale.

 Gooding tani është akuzuar nga policia në tre incidente të veçanta, në tre data të ndryshme, duke përfshirë tre akuzuese në New York.

Në përgjithësi, Gooding tani përballet me tre akuza të prekjes me forcë dhe tre akuza të abuzimit seksual në shkallën e tretë. Ai ka pranuar se nuk është fajtor për të gjitha akuzat dhe mohon çdo keqbërje.

Ylli i “Jerry Maguire” u shfaq në Gjykatën Supreme të Neë York të enjten, i prangosur dhe i mbështetur nga avokatët e tij.

Akuzat e fundit bazohen të një kameriere në klubin e natës LAVO në Neë York, e cili thotë se Gooding e “preku me forcë” atë në shtator të 2018.

Dy akuzat e tjera burojnë nga incidente të supozuara në tetor 2018 në TAO Doëntoën dhe qershor 2019 në Magic Hour klub në Midtown.

Ekipi juridik i Gooding argumentoi se aktakuza e re nuk specifikon se çfarë është kryer keqbërja në akuzën më të re të pretenduar, thjesht se “diçka” ka ndodhur. 

51-vjeçari u shpall i pafajshëm nga Gjykatën Supreme në Manhattan.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu