Me një poezi të Dritëro Agollit, Lutfi Haziri ia uron gruas ditëlindjen

0
5
Gjigandi

Gruaja e kryetarit të Gjilanit, Lutfi Hazirit, sot mbushi 32 vjet.

Sot ka festë në shtëpinë e Lutfi Hazirit, bashkëshortja e tij Miki Bajrami feston ditëlindjen e 32-të.

Dhe për këtë ditë të veçantë kryetari i Gjilanit ia ka kushtuar gruas një poezi të Dritëro Agollit, të cilën e përcëlloi me një foto pran saj.

Ka ditëlindjen sot kjo artiste
Dhe s’merret vesh sa vjet po mbush,
Kjo s’është e errët veç për mua,
Se ç’vite mbush, s’e di askush..
Ndaj unë e them këtë me bindje,
E them këtu, e them kudo:
Çdo grua ka veç ditëlindje,
Dhe vit të lindjes mos kërko…
| D. Agolli |
Gezuar ditelindjen
Te duam Luta,  Kenga, Loti, Mimas & Lumi, shkruan n[ postimin e Hazirit.
 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu