Hera e parë kur Mariah e këndoi “All I Want for Christmas Is You”

0
13
Gjigandi

Hiti me famë botërore “All I Want for Christmas is You”  i ka siguruar këngëtares Mariah Carey titullin jozyrtar të mbretëreshës së Krishtlidjes, dhe sivjet kjo këngë mbush 25 vjet.

Për të festuar, Mariah e ka publikuar videon e performancës së saj të parë live të kësaj kënge, atëherë kur ishte vetëm 24 vjeçare.

Carey e këndoi këngën për herë të parë në Katedralen Kisha e Shën Gjonit Hyjnor në New York me 8 dhjetor 1994.

Ajo thotë se iu deshën vetëm një orë për ta shkruar këtë këngë, por që nga atëherë është bërë një pjesë e çmuar e sezonit dimëror të festave.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu