E veja e Kirk Douglas festoi 101 vjetorin e lindjes, dy muaj pas vdekjes së aktorit

0
42
blank
Gjigandi

E veja e Kirk Douglas, Anne Buydens, festoi 101 vjetorin e lindjes, me një rresht të makinave të vozitura nga miqtë dhe familja, përfshirë nipin e saj, Cameron Douglas.

Cameron, djali i aktorit Michael Douglas, 75 vjeç, filmoi festimin në Instagramin e tij, shkruan Page Six.

“Këtu ne jemi në ditëlindjen e 101 të Annës,”  theksoi Cameron ndërsa ishte në makinë me vajzën e tij 2-vjeçare Lua dhe gruan Viviane Thibes.

“Ditëlindja e parë pa Pappyn. Tani ne do të qëndrojmë me të ndërsa kalojmë nëpër këtë varg të mahnitshëm”, shtoi ai.

“Ne kemi qenë në rresht për rreth 20 ose 30 minuta. Unë do të pres 20 ose 30 orë për të thënë urime ditëlindja për Annën dhe do të shkojmë”, janë fjalët e Cameron.

Me të mbërritur në krye të rreshtit, autori 41-vjeçar i “Long Way Home” i dorëzoi një tufë lulesh Annës që festoi 101-vjetorin, e cila ishte ulur në një karrocë pranë qenit të saj.

Ai gjithashtu ndau një fotografi në Instagram të Buydens dhe gjyshin e tij Kirk, i cili ndërroi jetë në shkurt në moshën 103 vjeçare.

“Gëzuar ditëlindjen gjyshe – Këtu keni 101 vjet dashuri, dritë dhe udhëzim! Ne të duam!”, shkruan në mbishkrimin e fotos.

Cameron nuk ishte i vetmi anëtar i familjes Douglas që festoi këtë ditë.

Gruaja e Michael, Catherine Zeta-Jones gjithashtu ndau një foto të ëmbël të tyre së bashku, duke shkruar, “Gëzuar ditëlindjen për vjehrrën e  jashtëzakonshme. Mbretëresha jonë, gjyshja jonë. Ju personifikoni gjithçka që është e mirë në një grua. Ju admiroj dhe ju dua shumë. 101 vjet sot. Anne Douglas ju falënderoj për gjithçka që keni bërë për njerëzit në botën tonë.  ”

Zeta-Jones, 50 vjeç, dhe vajza e Michael ,Carys, 17 vjeç, ndanë një foto të Buydens që po binte në një pishinë me Kirk në Instagram, duke e përshkruar atë: “Gëzuar ditëlindjen e 101-të gjyshja ime e mrekullueshme! Bukuria, intelekti dhe hiri juaj janë frymëzimi im. ”

Kirk u martua me Anne më 1954. Dyshja ishin martuar për gati 70 vjet. Ata kanë dy djem, Eric dhe Peter, së bashku me fëmijët e Kirk nga martesa e tij e parë – Joel dhe Michael. 

Anne Buydens

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu