Dua Lipa thotë se Janet Jackson e ka inspiruar për muzikën e zhanrit ‘pop’

0
40
Gjigandi

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka treguar emrin e artistes e cila e ka inspiruar atë.

Bëhet fjalë për Janet Jackson, në përformancën e të cilës 24-vjeçarja kishte qenë vitin e kaluar, shkruan Mirror.

“Është solidaritet për ne që të jemi të bashkuar. Pink, Alicia Keys, Nelly Furtado, Madonna dhe Janet Jackson”, ka thënë krijuesja e hitit “New Rules”.

Lexo edhe:  Nëse ju janë shfaqur rrudhat rreth syve (këmbët e pulës), nxitoni t’i trajtoni me këto mënyra para se të jetë vonë

“Janet nuk ka qenë dikush që e kam dëgjuar duke u rritur, por pas Glastonbury, duke dëgjuar tekstet, kam parë fuqi dhe kontroll”, ka shtuar ajo.

Ndërkaq, Dua kishte thënë se shumë gjëra nuk do të ndodhnin nëse nuk do ishte pjesë e performacës së saj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu