Si ta bëjmë make-up-in sipas ngjyrës së lëkurës?

0
45
Gjigandi

Aplikimi i pudrës së fytyrës është baza e një make up-i të bukur dhe perfekt.

Nëse do të shohim lëkurën, do të vërejmë nuancat e ndryshme që dallojnë nga njëri tjetri.

Lëkura jonë në përgjithësi përfaqëson edhe ate që jemi realisht. Kremi puder konsiderohet si aleati kryesor i bukurisë së femrave, pasi falë tij mund të mbulohen defekte të vogla te fytyrës, rrudha te lehta, poret e zgjeruara apo njolla te vogla, ndaj ështe shumë e rëndesishme zgjedhja e tonalitetit të duhur, i përafert me atë të lëkurës.

Zgjidhni një pudër me ngjyrë identike apo shumë të përafërt me atë të lëkurës suaj, nëse nuk doni të dukeni sikur keni vënë një maskë në fytyren tuaj. Toni i përshtatshem gjithnjë duket shumë natyral dhe perfekt.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu