Produktet ushqimore që “luftojnë” rrudhat

0
91
blank
Gjigandi

Produktet ushqimore të mëposhtme ndihmojnë trupin tuaj dhe luftojnë rrudhat.

Këshillat jepen nga sajti  “Reader’s Digest”.

Lexo më poshtë:

Hudhra- Ajo është e mbushur me antioksidantë për mbrojtjen e lëkurës të quajtur poliphenol, të cilat ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës nga radikalët e lirë dhe molekulat e paqëndrueshme të cilat shkatërrojnë kolagjenin.

Salmoni- Acidet yndyrore omega-3 që përmban salmoni nuk janë të mira vetëm për zemrën tuaj, por gjithashtu i mbajnë membranat e qelizave të lëngshme për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës. Duhet të hani të paktën dy copa salmon 4 herë në javë.

Vaji i ullirit- Ky vaj i shëndetshëm është i ngarkuar me acid oleik, një acid yndyror që e bën lëkurën të butë duke mbrojtur lëngun e membranave qelizore. Ai përmban vitaminë E dhe polifenolë të cilët gjithashtu e bëjnë lëkurën të duket më e re.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu