fbpx
32 C
Tirana
E hënë, 10 Gusht, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Luftojnë

Etiketim: luftojnë

Bizneset e vogla në Nju Jork luftojnë për të mbijetuar

0
Ndërsa bizneset në qytetin e Nju Jorkut rihapen pas mbylljes nga COVID-19, pronarët duhet të balancojnë sigurinë e stafit dhe të klientëve me ndjenjat...

Arsenali dhe Manchester City luftojnë për një vend në finale

0
Arsenali do të tentojë të hakmerret për disfatat kundër Manchester Cityt në Premierligë duke fituar sonte në gjysmëfinale të FA Cup, e cila nis...

Antitrupat e lamave luftojnë me efikasitet koronavirusin, zbulojnë shkencëtarët

0
Antitrupat e lamave të Amerikës Latine kanë dëshmuar se luftojnë me sukses koronavirusin në testet laboratorike. Studiuesit thonë se këto anti-trupa mund të përdoren...

“Po luftojnë me jetën në spital”, Manastirliu tregon çfarë po ndodh...

0
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë detaje mbi gjendjen e pacientëve që ndodhen të shtruar në Infektiv, teksa luftojnë me koronavirusin. Përmes një...

Ushqimet që i luftojnë infeksionet në trup

0
Përveç medikamenteve, në raste virozash apo infeksionesh të ndryshme rekomandohen ushqime dhe bimë mjekësore që funksionojnë më së miri. Xhenxhefili Sipas të dhënave të AgroWeb.org, xhenxhefili...

Ushqimet që luftojnë çdo lloji kanceri

0
Sëmundja e kancerit po përhapet me ritme të shpejta në mbarë globin. Alarmi vjen nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Statistikat e kësaj organizate tregojnë...

“Jo vetëm bluzat e bardha edhe qytetarët duhet të luftojnë me...

0
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka publikuar në Facebook një videomesazh nga Shefi i Shërbimit të Kardiologjisë në QSUT, Evdin Prifti....

Koronavirus: Mjekët nuk po luftojnë thjesht me një pandemi, por gjithashtu...

0
Ndërsa mjekët përballen me pandeminë, ata po ndeshen gjithashtu me një infodemi. Informacioni i gabuar ose i pasaktë mund të ndikojë në sjelljet që rrisin...

Coronavirusi: Mjekët nuk po luftojnë thjesht me një pandemi, por gjithashtu...

0
Ndërsa mjekët përballen me pandeminë, ata po ndeshen gjithashtu me një infodemi. Informacioni i gabuar ose i pasaktë mund të ndikojë në sjelljet që rrisin...

Proteina e qumështit të gjirit dhe dhisë mund të luftojnë Covid-19

0
Laktoferrina vepron si një stimulues imuniteti që mund të përmirësojë aftësinë e njeriut për të luftuar viruset, jo vetëm tek foshnjat por edhe tek...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS