14 C
Tirana
Thursday, January 23, 2020
Ballina Etiketimet Luftojnë

Etiketim: luftojnë

Karotat luftojnë këtë lloj të kancerit

0
Karotat përmbajnë beta-karoten. Studimet kanë konkluduar se plotësimi i beta-karotenit mund të zvogëlojë rrezikun e kancerit të mushkërive. Një meta-analizë e publikuar në vitin 2008...

Zjarrfikësit vazhdojnë të luftojnë zjarret në Kaliforni

0
Zjarrfikësit po vazhdojnë të luftojnë zjarret në Kaliforni, përfshi një vatër të re, që po lëviz me shpejtësi në jug të këtij shteti. Zyrtarët thanë...

Konformistë, apo rebelë? Pse disa njerëz pajtohen me regjimet, e të...

0
Romani i Margaret Atëood “Përralla e shërbyeses” përshkruan tmerret e regjimit despotik të Galaadit, një teokraci në të cilën rebelimi është i pamundur dhe...

Produktet ushqimore që “luftojnë” rrudhat

0
Produktet ushqimore të mëposhtme ndihmojnë trupin tuaj dhe luftojnë rrudhat. Këshillat jepen nga sajti  “Reader’s Digest”. Lexo më poshtë: Hudhra- Ajo është e mbushur me antioksidantë për...

Universitetet nuk arrijnë të luftojnë racizmin në shkolla

0
Një hetim nga Komisioni i Barazisë dhe të Drejtave të Njeriut (EHRC) zbuloi se rreth një e katërta e studentëve etnikë të pakicave, përfshirë...

MOST POPULAR

HOT NEWS