“Po luftojnë me jetën në spital”, Manastirliu tregon çfarë po ndodh në Infektiv: 6 pacientë, mes tyre të rinj, të intubuar

0
Gjigandi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë detaje mbi gjendjen e pacientëve që ndodhen të shtruar në Infektiv, teksa luftojnë me koronavirusin.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Manastirliu pohoi se aktualisht në Infektiv 6 pacientë, mes tyre dhe mosha të reja, janë të intibuar dhe po luftojnë me jetën.

STATUSI I MANASTIRLIUT:

“📍 SPITALI INFEKTIV
Gjashtë pacientë, mes tyre edhe mosha të reja janë të intubuar dhe po luftojnë për jetën në spitalin infektiv, me përpjekjen e madhe të stafit mjekësor, në një betejë shumë të vështirë me virusin e rrezikshëm.
Mos e lejoni që ju apo një i afërmi juaj të përfundojë në spital dhe të rrezikojë jetën nga #COVID19 👉🏼 #RespektoniRregullat
↔️Mbaj distancën
😷Vendos maskën
🧼Ruaj higjienën
#RuaniShëndetin🙏🏼”, shkruan Manastirliu.

RonaTyra

📍 SPITALI INFEKTIVGjashtë pacientë, mes tyre edhe mosha të reja janë të intubuar dhe po luftojnë për jetën në spitalin…

Gepostet von Ogerta Manastirliu am Donnerstag, 9. Juli 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu