4.5 C
Tirana
E hënë, 6 Shkurt, 2023
Ballina Etiketimet Italia

Etiketim: Italia

45-vjeçari shqiptar pritet të dëbohet nga Italia/ Grabitje, plagosje dhe rrezikshmëri...

0
Gjykata e Milanit në Itali ka vendosur dëbimin e një 46-vjeçari shqiptar si person me rrezikshmëri të lartë pasi akuzohet për kryerjen e disa...

Ishte shpallur në kërkim nga Italia për pjesëmarrje në grupim kriminal,...

0
Një i ri 28-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Gjirokastrës, pasi ishte i shpallur në kërlim nga Italia, për pjesëmarrja e një...

Italia e jugut vuan nga mungesa e ujit, kërkohet ujë nga...

0
Ujësjellësi nga Shqipëria në Pulia: projekt 1 miliard euro Nga njëra anë e Adriatikut në tjetrën: 85 kilometra tubacione nënujore, 120 në tokë, për të...

Një javë në det, Italia lejon emigrantët të zbresin nga varkat...

0
Mediat e huaja bëjnë me dije se emigrantët nga një nga katër varkat e shpëtimit që Italia kishte bllokuar nga ankorimi janë lejuar të zbresin...

Detaje nga vrasja/ Skerdi Sanaj kishte ardhur nga Italia për dasmën...

0
Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me vrasjen e Skerdi Sanajt te Kodra e Diellit. Burime për median bëjnë me dije se...

Prapaskena e bujshme nga Italia! Reja i dha prioritet Interit para...

0
Ku është Kristjan Asllani? Kjo është pyetja që bënë shumë mbështetës të kombëtares shqiptare teksa deri në përfundim të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Islandës...

Me armë zjarri dhe municion luftarak nga Italia drejt Shqipërisë, arrestohet...

0
Një 44-vjeçar është arrestuar nga policia në Portin e Durrësit me akuzën e trafikimit të armëve dhe municionit. Burime për median bëjnë me dije se...

Harry Kane bën gafën e pabesueshme: Italia, ndër favoritët për ta...

0
Gafë e veçantë e Harry Kane për Italinë dhe Botërorin e Katarit, që do të zhvillohet në nëntor-dhjetor të këtij viti. Sulmuesi i Anglisë...

Italia i kthehet fitoreve. Gjermania dhe Anglia barazim

0
Italia i kthehet më në fund fitoreve.Ndërkohë është mbyllur në barazim 1-1 ndeshja më e rëndësishme e mbrëmjes së sotme në Ligën e Kombeve...

Shqipëria e Italia me marrëveshje për bashkëpunim në fushën e kulturës

0
Pas një pune të gjatë e intensive është finalizuar nënshkrimi i marrëveshjes së bashkëpunimit kulturor midis Shqipërisë dhe Italisë, pjesë e së cilës janë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS