Në Brazil 17 persona u vranë gjatë një aksionin policor

0
Gjigandi

Një përleshje në qytetin verior të Brazilit Manaus midis policisë dhe trafikantëve të dyshuar të trafikut të drogës la 17 njerëz të vdekur, njoftuan autoritetet lokale të mërkurën, raporton France24.

“Personat shkëmbyen zjarr me policinë, 17 u goditën nga plumba dhe u transportuan në spital, ku u konfirmuan të vdekur,” tha sekretariati i sigurimit të shtetit për përleshjen vonë të martën.

Qëllimi i operacionit policor ishte “të përgjonte një grup trafikantësh droge nga një fraksion kriminal që po përgatitej të vriste rivalët për të marrë nën kontroll pozitat e shitjes së drogës” në qytet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu