19.4 C
Tirana
E mërkurë, 25 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Lajme nga shqiperia kosova rajoni bota

Etiketim: lajme nga shqiperia kosova rajoni bota

​Moti për javën e fundit të korrikut, vazhdon vapa afrikane

0
Java e fundit e muajit korrik do të vijojë me mot të nxehtë. Do të ketë edhe vranësira të cilat do t’i takojnë stadit...

Edhe sot shi, nga nesër kthehet vapa

0
Dita e diell do të fillojë me mot me diell dhe vranësira të paqëndrueshme të cilat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje...

Vapë e madhe javën tjetër në Kosovë, temperaturat shkojnë deri në...

0
Dita e dielë do të filloj me mot me diell dhe vranësira të paqëndrueshme të cilat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje...

Amaneti i profesorit një javë para se të vdiste: Mos e...

0
Maksut Maksuti, veterani i arsimit dhe sportit gjilanas, me krejt optimizmin që kishte, nuk arriti ta fitonte betejen ndaj Coronavirusit. Ai ndërroi jetë sot, në...

Përgatitjet për vitin e ri shkollor, Likaj sot në Suharekë dhe...

0
Ministri i Arsimit dhe Shkencës Ramë Likaj ka vizituar sot komunën e Suharekës dhe atë të Malishevës ku është pritur nga kryetarët e komunave...

Përkohësisht mbyllet QMF në Kijevë

0
Sot, Shtabi Komunal për Menaxhimin e Situatës me COVID-19, ka marrë vendim për mbylljen e përkohshme të Qendrës së Mjekësisë Familjare në Kijevë, pasi...

​RussiaToday është medie e ndyrë, ‘Apple’ ta pranojë Kosovën në hartë

0
“Dirty media” konsiderohet “Russia Today” nga komuniteti i artistëve kosovarë. Kjo ishte njëra nga mesazhet e dërguara sot në botë nga Prishtina, me rastin...

Thirret mbledhja e Kuvendit të Komunës së Drenasit, këto janë pikat...

0
Në bazë të nenit 43 të Ligjit nr. 03/L-40 për vetëqeverisje Lokale, neni 36,41dhe 42 pika 42.2 të Statutit të Komunës së Drenasit (Gllogocit),...

Pas rigjykimit, dënohen me 14 vite e 10 muaj burgim të...

0
Gjykata Themelore në Prishtinë, të premten pas rigjykimit, sërish i ka shpallur fajtorë të akuzuarit për vrasje dhe lëndim i lehtë trupor, Besnik dhe...

Prezenca digjitale thelbësore për një biznes të suksesshëm

0
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi një trajnim virtual mbi shitjen online dhe komunikimin digjital me kryeshefin ekzekutiv të kompanisë Hallakate, Valon Canhasi. Përmes...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS