Ballina Etiketimet Lajmet e fundit nga Rajoni dhe Bota

Etiketim: Lajmet e fundit nga Rajoni dhe Bota

Kaos në Rio de Janeiro, festa përfundon në përplasje të dhunshme

0
Përleshjet shpërthuen në qytetin brazilian të Rio de Janeiro ndërsa policia luftoi me tifozët e futbollit të cilët festonin fitoren e ekipit të tyre...

Benjamin Netanjahu: Nuk ka vend për të dobëtit

0
I ati dikur e ka nënvlerësuar, sot ai është kryeministri më jetëgjatë i Izraelit. Benjamin Netanjahun e ka ndihmuar instikti i pushtetit e koalicionet...

Shkarkohet sekretari amerikan i Marinës

0
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper, shkarkoi nga detyra shefin e Marinës amerikane, Richard Spencer, për shkak të një rasti disiplinor, që përfshin pjesëtarin...

Po filmonte vajzën e saj kur pa motorin e aeroplanit që...

0
Një grua po filmonte vajzën e saj në fluturimin e saj të parë me aeroplan. Në një moment, ajo u tërhoq nga flakët e...

Presidenti Duque hap bisedimet në Kolumbi pas protestave

0
Presidenti Ivan Duque, shënjestra e protestave të papara qeveritare në Kolumbi, të Dielën hapi një dialog kombëtar që synon të lehtësojë zemërimin popullor, raporton...

Kongo: Aeroplani rrëzohet mbi shtëpi, të paktën 27 të vdekur

0
Të paktën 27 njerëz kanë humbur jetën sot në një përplasje avioni në një vendbanim në Republikën Demokratike të Kongos, thanë autoritetet lokale. Aeroplani Dornier...

Irani zotohet të ndëshkojë ‘mercenarët’ pas demonstratave vdekjeprurëse

0
Udhëheqja e Iranit ka fajësuar ‘bandat’ e lidhura me Shtetet e Bashkuara, Izraelin dhe Arabinë Saudite për nxitjen e trazirave. Irani u zotua të dielën...

SHBA, demokratët nisin hapin tjetër për shkarkimin e Trumpit

0
Ligjvënësit demokratë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur hapin tjetër për shkarkimin e presidentit amerikan, Donald Trump. Tani ata janë duke e shkruar...

Përdori kokainë paralizohet nga koka tek këmbët

0
Një grua 51 vjeçare është bërë “e burgosur në trupin e saj” dhe ka mundësi të komunikojë vetëm me sy, pasi kishte përdorur kokainë. Pacientja...

Egjipt, zbulohen kafshë të mumifikuara

0
Arkeologët egjiptianë zbuluan kafshë të mumifikuara, përfshirë zogj dhe pesë mace të mëdha, të cilat studimet paraprake sugjerojnë se janë këlyshë luani. “Zbulimi u bë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24