Presidenti Duque hap bisedimet në Kolumbi pas protestave

0
163
blank
Gjigandi

Presidenti Ivan Duque, shënjestra e protestave të papara qeveritare në Kolumbi, të Dielën hapi një dialog kombëtar që synon të lehtësojë zemërimin popullor, raporton France24.

Duque, një konservator i cili është thellësisht jopopullor 18 muaj pas zgjedhjes së tij, “inicioi dialogun social” me kryetarët e bashkive dhe zyrtarë të tjerë. tha presidenca në një deklaratë.

Presidenti kishte propozuar bisedimet të premten në përgjigje të protestave mbarëkombëtare një ditë më parë që hynë në dhunë, duke lënë tre të vdekur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu