24.5 C
Tirana
E diel, 26 Qershor, 2022
Ballina Etiketimet Hap

Etiketim: hap

Rama, hap pas, vendos të ulet nesër në Bruksel

0
Kreu i qeverisë Shqiptare do të jete nesër në Bruksel. Rama shkruajti pak minuta pas mesditës në Twitter se: Sapo dëgjova që diçka po lëviz sot...

​Astronomët kanë zbuluar një sinjal të ri misterioz nga hapësira

0
Një ekip astronomësh nga Universiteti i Sidneit Perëndimor në Australi ka zbuluar një sinjal misterioz që vjen nga galaktika spirale "NGC 2082".Astronomët besojnë se...

Bizneset e teknologjisë/ Në 2021 u hapën më shumë në fushën...

0
Pandemia përveç se ndryshoi zakonet e të përditshmes ndikoi edhe në mënyrën e të bërit biznes.Konsumatorët iu drejtuan teknologjisë dhe shërbimeve online për të...

Presidenti i ri i Shqipërisë hap llogari në Facebook

0
Bajram Begaj, nga Partia Socialiste është zgjedhur president i ri i Shqipërisë.Në procesin e zgjedhjes së presidentit, mbrëmë morën pjesë 83 deputetë, prej të...

Meta i hap rrugë Bajram Begajt drejt Presidencës, nënshkruan ‘live’ lirimin...

0
Presidenti Ilir Meta ka firmos lirimin nga detyra e shefit të Shtabit të Përgjithshëm, Bajram Begajt, duke i hapur kështu rrugë kandidimit për president.Meta...

Aksion i Inspektoratit në Podujevë, lirohen hapësirat publik në qytet

0
Inspektoriati i komunës së Podujevës ka realizuar aksion në largimin e rrethojave në prona publike, ky aksion është ndërmarrë në rrugën "28 Nëntori", me...

Kopshti Zoologjik hap dyert/ Ndryshon drejtimi i lëvizjes së mjeteve te...

0
Kopshti i ri Zoologjik pritet të hapë dyert ditën e shtunë për të gjithë fëmijët e Tiranës, të cilët do të njihen me kafshët...

​Astronauti që eci për herë të parë në hapësirë

0
Edward White më 3 qershor të vitit 1965, eci për herë të parë në hapësirë.Astronauti amerikan White doli nga sonda "Gemini" në një lartësi...

“Babanë e pushkatuan me 11 të tjerë në Gjirokastër dhe kur...

0
I zhdukur: Atë Gjergj Suli, i ditëlindjes 1893, nga Lekli i Tepelenës. Pushkatuar më 1948. Njeri intelektual, prift i ritit unit, nga Tepelena. Kishte...

Në vitin 2021 u hapën 15 mijë ndërmarrje të reja, rritet...

0
Në vitin 2021 në vend u regjistruan rreth 15 mijë ndërmarrje të reja, raportoi INSTAT, në publikimin e ri për regjistrat e biznesit.Në vend...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS