fbpx
33 C
Tirana
E premte, 10 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Lajme nga kosova dhe bota

Etiketim: lajme nga kosova dhe bota

Hodhi mbeturina në Suharekë, qytetari dënohet me 200 euro gjobë

0
Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, njofton për dënimin e një qytetari me 200 euro gjobë, i cili ka hedhur mbeturina në hapësira publike në...

Të gjitha ngjarjet e paralajmëruara për sot në Kosovë

0
Për sot janë paralajmëruar 9 ngjarje të cilat do të zhvillohen gjatë ditës në Kosovë. Mbahet ceremonia e përurimit të ujësjellësit në fshatin Bukosh të...

​Kështu protestuan veteranët në Drenas

0
Në sheshin” Fehmi Lladrovci” në Drenas, nën organizimin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së dhe Shoqata e ish të Burgosurve politikë u...

Kadriaj: Mos t’i gëzohet dikush ndjekjes së Thaçit e Veselit nga...

0
Deputetja e AAK-së, Time Kadriaj gjatë seancës së Kuvendit ka kritikuar qasjen e Gjykatës Speciale kundrejt luftëtarëve të UÇK-së. Ajo ka thënë Kosovës i duhet...

Kosova për herë të parë fiton të drejtën për eksport të...

0
Sot më datë 09 qershor 2020 në gazetën zyrtare të  Bashkimit Evropian L 220/5, është publikuar vendimi për përfshirjen e Kosovës në listën e...

Drejtpërdrejt: Ministri Kuçi takohet me kryetarët e Pejës, Gjakovës, Istogut, Deçanit...

0
Drejtpërdrejt: Ministri Kuçi takohet me kryetarët e Pejës, Gjakovës, Istogut, Deçanit dhe Junikut https://www.youtube.com/watch?v=thLQvod02AE

Hoti i reagon deputetes së LVV-së: Territori i Kosovës është i...

0
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se territori i Kosovës është i pandashëm dhe i panegociushëm. Hoti deklaroi se janë të përkushtuar që të...

Konfirmohet rasti i parë i infektuar me COVID-19 në këtë Komunë...

0
Sot është konfirmuar rasti i parë i infektuar me COVID-19 në Komunën e Junikut. Lajmin e ka bërë të ditur Komuna e Junikut, përmes së...

UNDP i dhuroi artikuj mbrojtës MPMS-së dhe MPB-së

0
Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë, si reagim të menjëhershëm ndaj COVID-19, dhe mbështetje të vazhdueshme për institucionet dhe popullin...

Njoftim i rëndësishëm për aplikuesit e përzgjedhur që kanë aplikuar për...

0
Ministria e Mbrojtjes ka publikuar në njoftim për aplikuesit e përzgjedhur të cilët kanë aplikuar për kadetë. Në këtë njoftim tregohet për ditën e testimi...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS