86 vjeçarja mposhtë koronavirusin pa shkuar fare në spital

0
75
Gjigandi

Një grua e moshës 86 vjeçare në Kosovë e ka mposhtur koronavirusin.

Lajmin e ka bërë të ditur i biri i saj, Rasim Preniqi në rrjetin social Facebook.

Preniqi ka shkruar se nëna e tij e ka mposhtur virusin duke u trajtuar në shtëpi.

“Nëna ime 86 vjeçare e mposhti coronavirusin në shërim shtëpiak. Një falënderim të posaçëm për shërimin e saj i takon Qendrës Familjare të Shëndetit në Obiliq në krye me doktor Haki Jasharin dhe stafin e tij. Për interesim dhe kujdes të shtuar e falënderoj pneumologun Skënder Baca. Ajo tani është plotësisht e shëruar”, ka shkruar Preniqi.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu