26.5 C
Tirana
E martë, 17 Maj, 2022
Gjigandi
Ballina Etiketimet Lajme nga gazeta kosova sot

Etiketim: lajme nga gazeta kosova sot

86 vjeçarja mposhtë koronavirusin pa shkuar fare në spital

0
Një grua e moshës 86 vjeçare në Kosovë e ka mposhtur koronavirusin. Lajmin e ka bërë të ditur i biri i saj, Rasim Preniqi...

Varroset gruaja që dyshohet se u vra nga burri në Kamenicë

0
Në Korbliq të Kaçanikut sot është varrosur gruaja për të cilën dyshohet se është vrarë nga burri në Kamenicë. Vrasja ka ndodhur të shtunën (25...

​Moti për javën e fundit të korrikut, vazhdon vapa afrikane

0
Java e fundit e muajit korrik do të vijojë me mot të nxehtë. Do të ketë edhe vranësira të cilat do t’i takojnë stadit...

​Edhe 4 raste të reja me COVID-19 në Malishevë

0
Bazuar në analizat e testeve për COVID-19, të bëra publike nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, nga Komuna e Malishevës 4 persona...

Gastronomët: Shtetit i dhamë 350 milionë euro, tani 26 lokale në...

0
Për të kundërshtuar kufizimet dhe masat e Qeverisë që po u pamundësojnë punën nëpër kafiteri, Shoqata e Gastronomëve ka vendosur që këtë të hënë...

Pritje deri në tri orë në Merdare, për të hyrë në...

0
Deri në tri orë pritje në Merdare, për të hyrë në Kosovë. Po vazhdojnë pritjet e gjata për të hyrë në Kosovë, në pikën kufitare...

Moti për sot, priten reshje shiu dhe shkarkime rrufesh

0
Dita e diel ka filluar me mot me diell dhe vranësira të paqëndrueshëm të cilat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu...

KFOR-i turk shpërndan katër karroca për fëmijët me aftësi të kufizuara

0
KFORi Turk (Kryesia e Këshillit Turk) më rastin e festës së Bajramit ka bërë shpërndarjen e 4 karrocave për fëmijë me aftësi të kufizuara...

Mbi 800 çifte i dhanë fund martesës vitin e kaluar

0
Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Shkurorëzimeve në Kosovë 2019, sipas tyre janë raportuar të shkurorëzuar 815 çifte-bashkëshorte. “Të dhënat në...

36 vjeçari nga Prizreni po përballet me një sëmundje të rëndë,...

0
36 vjeçari nga Prizreni po përballet me një sëmundje të rëndë, kërkon ndihmë për shërim 36-vjeçari nga Prizreni, Hysni Spahiu ka nevojë për ndihëm e...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS