18.5 C
Tirana
E diel, 29 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Lajme nga kosovarja

Etiketim: lajme nga kosovarja

Lokalet në Vushtrri të stërmbushura, Xhafer Tahiri “mbyllë sytë”, dhe merret...

0
Disa kafiteri në Vushtrri vazhdojnë që të mos reskeptojnë rekomandimet e IKSHP-së, që të ruhet distanca sociale. Media e ka siguruar një fotografi të njërit...

Vendoset nëse Bajrami do të falet në xhami

0
Për dallim nga Fitër Bajrami që u fal pa xhematë, shkaku i Pandemisë. Për Kurban Bajram besimtarët myslimanë do të mund që këtë ritual, ta...

86 vjeçarja mposhtë koronavirusin pa shkuar fare në spital

0
Një grua e moshës 86 vjeçare në Kosovë e ka mposhtur koronavirusin. Lajmin e ka bërë të ditur i biri i saj, Rasim Preniqi...

Pas kërcënimit për protestë, Policia dhe Inspektorati në Podujevë, sulme frontale...

0
Shoqata e Gastronomëve të Kosovës, përmes një postimi dhe videoje të publikuar në faqen zyrtare Facebook, thonë se Policia dhe Inspektoratet kanë nisur sulme...

​Edhe 4 raste të reja me COVID-19 në Malishevë

0
Bazuar në analizat e testeve për COVID-19, të bëra publike nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, nga Komuna e Malishevës 4 persona...

Rezultatet e reja për COVID-19, ja sa janë në Drenas e...

0
Gjatë 24 orëve të fundit,në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 472 mostra të marra nga ShSKUK dhe...

​756 profesionistë shëndetësorë janë prekur nga Covid-19

0
Që nga regjistrimi i rasteve të para të Covid-19 në Kosovë e deri më sot, 756 profesionistë shëndetësorë janë prekur nga ky infeksion, ndërsa...

Mbi 33 mijë qytetarë janë testuar për COVID-19 që nga fillimi...

0
Mbi 33 mijë kosovarë janë testuar për COVID-19 që nga fillimi i pandemisë. Prej tyre, të infektuar kanë rezultuar 6 mijë e 680 persona. Instituti...

Kufomat mbesin me orë në dhomë të spitalit

0
Përreth 20 orë qëndroi në njërën nga dhomat e një spitali në Vushtrri kufoma e një të infektuari me Covid-19. Ai vdiq të martën pasdite...

BIK-u pajtohet që të ulet pak gjatësia e minareve për Xhaminë...

0
Para pak ditëve ka nisur ndërtimi i xhamisë së madhe në Prishtinë. Pas shumë përplasjeve verbale në mes të Komunës së Prishtinës dhe Bashkësisë Islame...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS