27.5 C
Tirana
E hënë, 23 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Lajme nga futbolli kosovar

Etiketim: lajme nga futbolli kosovar

86 vjeçarja mposhtë koronavirusin pa shkuar fare në spital

0
Një grua e moshës 86 vjeçare në Kosovë e ka mposhtur koronavirusin. Lajmin e ka bërë të ditur i biri i saj, Rasim Preniqi...

Covid-19, Kosova mund ta nisë trajtimin e pacientëve me plazmë gjaku

0
Pacientët e prekur me Covid-19 së shpejti do të mund të nisin të trajtohen me plazmën e atyre që tashmë e kanë kaluar këtë...

​Moti për javën e fundit të korrikut, vazhdon vapa afrikane

0
Java e fundit e muajit korrik do të vijojë me mot të nxehtë. Do të ketë edhe vranësira të cilat do t’i takojnë stadit...

​Edhe 4 raste të reja me COVID-19 në Malishevë

0
Bazuar në analizat e testeve për COVID-19, të bëra publike nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, nga Komuna e Malishevës 4 persona...

Pritje deri në tri orë në Merdare, për të hyrë në...

0
Deri në tri orë pritje në Merdare, për të hyrë në Kosovë. Po vazhdojnë pritjet e gjata për të hyrë në Kosovë, në pikën kufitare...

Nga pesë testime në Malishevë, tre kanë rezultuar pozitiv dhe dy...

0
Bazuar në të dhënat zyrtare të IKSHKP, sot në Komunën e Malishevës, janë dërguar analizat e pesë testimeve, ku tre prej tyre kanë rezultuar...

Një punëtor rrëzohet nga skelet në Ferizaj, lëndohet rëndë

0
Një punëtor dje është rrëzuar nga skelet gjersa ishte duke punuar në fshatin Bibaj, të Ferizajt. Sipas raportit të Policisë, viktima ka marrë lëndime të...

Përmbyllet fushata për mbrojtjen e fëmijëve

0
Është përmbyllur fushat vetëdijësuese njëjavore lidhur me implementimin e Ligjit për Mbrojtjen e Fëmijëve. Fushën e ka organizuar Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e...

BIK-u pajtohet që të ulet pak gjatësia e minareve për Xhaminë...

0
Para pak ditëve ka nisur ndërtimi i xhamisë së madhe në Prishtinë. Pas shumë përplasjeve verbale në mes të Komunës së Prishtinës dhe Bashkësisë Islame...

Jetonte në shator, bëhet me shtëpi invalid i luftës së UÇK-së!

0
Invalidi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Selman Avdiu është bërë me shtëpi të re. Kjo është bërë e ditur nga këngëtari dhe pjesëtari i...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS