fbpx
24 C
Tirana
E hënë, 13 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Lajme nga kosova rajoni dhe bota

Etiketim: lajme nga kosova rajoni dhe bota

Nuk ju bëjnë përshtypje masat kundër koronavirusit, dhjetra persona hedhin valle...

0
Qindra qytetarë janë mbledhur mbrëmë në një aheng familjar në Has duke mos respektuar masat e qeverisë të cilat ndalojnë tubimet me mbi 50...

Filloj hapja dhe rregullimi i një rruge në Tërpezë të Malishevës

0
Në kuadër të realizimit të projekteve në infrastrukturën rrugore, sot në fshatin Tërpezë, përkatësisht në lagjen e “Muhaxherëve”, ka filluar hapja, zgjerimi dhe rregullimi...

Të gjitha shërbimet kryhen normalisht në Komunën e Malishevës

0
Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, sot e ka mbajtur mbledhjen e rregullt të Këshillit të Drejtorëve, ku janë diskutuar dhe trajtuar një...

Rreth 80 raste aktive me koronavirus në Lipjan, kërkohet respektim i...

0
Numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur shumë ditëve të fundit në Lipjan. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike...

Aktgjykim lirues ndaj policëve që akuzohen se e keqtrajtuan të dëmtuarin...

0
Gjykata Themelore në Prizren, të hënën, i ka shpallur të pafajshëm dy zyrtarët policor, Isak Sopa dhe Arben Kabashi, të cilët akuzohet se në...

Psikologja e Kosovës: Situata me pandeminë është bërë e padurueshme

0
Që nga 13 marsi me konfirmimin e rasteve të para me koronavirus në Kosovë, sikurse edhe në vendet e tjera të botës mënyra e...

Kjo javë do të karakterizohet me mot me diell dhe pjesërisht...

0
Në parashikimin e motit për javën e arshme Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se java do të karakterizohet me mot me...

Moti sot në Kosovë

0
Fundjava solli temperatura të larta në vendin tonë. Sipas Prishtina Weather sot mund të jetë më freskët. Këtë të diel mund të ketë edhe reshje...

Tri raste të reja me covid në Malishevë, njëri prej tyre...

0
Bazuar në rezultatet zyrtare të komunikimit të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, sot janë regjistruar tri raste të prekur me...

Rudari sqaron: Në Podujevë janë 6 persona te infektuar, e jo...

0
Nënkryetari i Podujevës, Nexhmi Rudari ka sqaruar se në Poudjevë, kanë rezultuar 6 persona me COVID-19 dhe jo 8 siç thuhet në njoftimin e...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS