35.5 C
Tirana
E enjte, 18 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Lajme nga kosova bota sot

Etiketim: lajme nga kosova bota sot

Vendoset nëse Bajrami do të falet në xhami

0
Për dallim nga Fitër Bajrami që u fal pa xhematë, shkaku i Pandemisë. Për Kurban Bajram besimtarët myslimanë do të mund që këtë ritual, ta...

Pas kërcënimit për protestë, Policia dhe Inspektorati në Podujevë, sulme frontale...

0
Shoqata e Gastronomëve të Kosovës, përmes një postimi dhe videoje të publikuar në faqen zyrtare Facebook, thonë se Policia dhe Inspektoratet kanë nisur sulme...

Për mjerim, Liqeni i Batllavës në gjendje të tmerrshme!

0
Liqeni i Batllavës ia shton edhe më shumë bukurinë Kosovës, e sidomos vendit në të cilin ndodhet, Podujevës. Por ai kërkon kujdes dhe mirëmbajtje, e...

As qeveria e as Covidi nuk i ndalin dasmat në Kosovë,...

0
Më 1 korrik të këtij viti, Qeveria e Kosovës mori vendim që të ndalojë organizimin e tubimeve me më shumë se 50 persona. Sidoqoftë, as...

Gastronomët: Shtetit i dhamë 350 milionë euro, tani 26 lokale në...

0
Për të kundërshtuar kufizimet dhe masat e Qeverisë që po u pamundësojnë punën nëpër kafiteri, Shoqata e Gastronomëve ka vendosur që këtë të hënë...

Vapë e madhe javën tjetër në Kosovë, temperaturat shkojnë deri në...

0
Dita e dielë do të filloj me mot me diell dhe vranësira të paqëndrueshme të cilat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje...

Nga pesë testime në Malishevë, tre kanë rezultuar pozitiv dhe dy...

0
Bazuar në të dhënat zyrtare të IKSHKP, sot në Komunën e Malishevës, janë dërguar analizat e pesë testimeve, ku tre prej tyre kanë rezultuar...

Mbi 17 mijë çifte u kurorëzuan në vitin 2019, prin qyteti...

0
Në Kosovë gjatë vitit kaluar janë kurorëzuar 17 577 qifte-bashkëshortore. Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Kurorëzimeve në Kosovë 2019” në...

Mbi 800 çifte i dhanë fund martesës vitin e kaluar

0
Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Shkurorëzimeve në Kosovë 2019, sipas tyre janë raportuar të shkurorëzuar 815 çifte-bashkëshorte. “Të dhënat në...

Kufomat mbesin me orë në dhomë të spitalit

0
Përreth 20 orë qëndroi në njërën nga dhomat e një spitali në Vushtrri kufoma e një të infektuari me Covid-19. Ai vdiq të martën pasdite...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS