Egjipt, zbulohen kafshë të mumifikuara

0
Gjigandi

Arkeologët egjiptianë zbuluan kafshë të mumifikuara, përfshirë zogj dhe pesë mace të mëdha, të cilat studimet paraprake sugjerojnë se janë këlyshë luani.

“Zbulimi u bë në Nekropolin e Kafshëve të Shenjta……

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu