fbpx
21 C
Tirana
Friday, June 5, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Persona

Etiketim: persona

Riatdhesohen 300 persona nga Turqia në Kosovë

0
Ambasada e Kosovës në Ankara ka njoftuar se këtë javë janë realizuar edhe dy fluturime të riatdhesimit nga Turqia në territorin e Kosovës. Sipas...

Atentati në Kurbin, Sokolaj: Përplasje midis grupeve të strukturuara, në ngjarje...

0
I ftuar në emisionin Arena, redaktori i Ora News Trashgim Sokolaj dha detaje rreth atentatit të ndodhur në Kurbin ku mbetën të vrarë dy persona. Ai tha...

Në 24 orë policia arreston 15 persona, njëri prej tyre ishte...

0
Gjatë 24 orëve të fundit policia ka vënë në pranga 15 shtetas për vepra të ndryshme penale, njëri prej të cilëve ishte shpallur në...

Infektohen 20 persona të tjerë me Covid-19 në vendin tonë, ja...

0
20 persona të tjerë janë infektuar më Covid-19 në të gjithë vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit. Sipas ministrisë së Shëndetësisë, rastet e...

Mashtrim në kredi dhe kundërshtim të forcave të policisë, prangosen 2...

0
Dy persona janë vënë në pranga në Pogradec ndërkohë një tjetër është proceduar në gjendje të lirë në Korçë. Pogradec Një 57-vjeçar u arrestua pasi Gjykata...

Si u zbulua kamioni plot me lëndë narkotike, arrestohen 4 persona....

0
Kontrolli i detajuar ne vijën e dyte te doganes zbuloi nje sasi prej  195 kg lëndë e dyshuar narkotike kanabis, ne kamionin tip “Iveco”,...

Delvinë, 28 persona janë larguar nga puna, akuza për hakmarrje politike

0
28 persona janë larguar nga Puna në Bashkinë e Delvinës, 6 muaj pasi në krye të saj erdhi socialistja Majlinda Qilimi. Vilson Mehmeti, ish-specialist në...

Shpërthen koronavirusi në call-center, infektohen 15 persona në Tiranë

0
Ministria e Shëndetësisë njoftoi 25 raste të reja me koronavirus në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit. Gjithashtu, është shënuar edhe viktima e 33-të nga...

Konflikt mes kunetërve në Fushë-Krujë, plagosen me thikë dy persona

0
Një konflikt mes dy personave është regjistruar ditën e sotme në Fushë-Krujë. Pas një konflikti të çastit, kanë mbetur të plagosur me thikë shtetasit E.Gj.,rreth...

Kujdes! Këto persona nuk duhet të mbajnë kurrsesi maskë

0
Personat që kanë astmë dhe vuajnë nga probleme të tjera të mushkërive, nuk duhet të mbajnë maskë, pasi mund t’ju vështirësojë atyre frymëmarrjen. Qeveria britanike...