IGJEUM nxjerr të dhënat: Shqipërinë e goditi termeti më i fortë në 20 vitet e fundit – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

IGJEUM deklaroi se termeti i sotem ishte më i forti që u regjistrua në Shqipëri në 20 vitet e fundit.
Të dhënat zyrtare të fenomenit sipas IGJEUM, janëData: 2019-09-21Ora: 14:15:49Magnituda= 5.3

Zona: Kepi i Rodonit , 30 Km V Durres ( Paraprake )Kordinatat: 41.61° N, 19.56° EThellësia: 12 KM nga sipërfaqja e tokës
Nje tjeter fakt interesant eshte se diten e sotme ne Shqiperi jane regjistruar gjithsej 70 termete edhe pse ato te pas mesdites kane qene me te forta dhe me te dallueshme.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu