23.5 C
Tirana
E shtunë, 2 Korrik, 2022
Ballina Etiketimet Termeti

Etiketim: Termeti

Bilanc tragjik/ Shkon në 1150 numri i viktimave nga tërmeti në...

0
Autoritetet talibane në Afganistan njoftuan se kishin ndërprerë operacionet e kërkim-shpëtimit pas tërmetit të 22 qershorit që goditi pjesën lindore të vendit, teksa numri...

Tërmeti në Afganistan/ Bilanc tragjik: 920 të vdekur dhe 600 të...

0
Tërmeti prej 6.1 shkallësh që goditi të mërkurën Afganistanin ka lënë 920 të vdekur dhe 600 të tjerë. Mediat e huaja raportojnë se tërmeti goditi...

Situata ekonimike në vend, Ahmetaj: Kemi mbushur gropat që krijuan krizat...

0
Zv.kryeministri, Arben Ahmetaj ka komentuar këtë të enjte në Kuvend, situatën ekonomike në vend. Ahmetaj tha se biznesi i vogël ka mbushur menjëherë gropën e...

Tërmeti dhe zjarret/ Shqipëria drejt anëtarësimit në Mekanizmin e Mbrojtjes Civile...

0
Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi dhe drejtori i Agjencisë Kombëtare për Mbrojtjen Civile, Haki Çako, pritën në një takim në ambientet e Qendrës Kombëtare...

Shqipëri: Tërmeti tkurri ekonominë në 2.2 %, shtohen borxhet për bashkitë

0
Buxheti faktik i vitit 2019 ka mbërritur në Kuvend. Rritja ekonomike u ngadalësua në 2.2% si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit, ndërsa...

Kurbini si ‘gërmadhë’, prishen pallatet e dëmtuara nga tërmeti por nuk...

0
Në Bashkinë e Kurbinit vijon puna për shembjen e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26-nëntorit të vitit 2019. Gjatë kësaj jave fadromat e...

Tërmeti i la pa strehë, Veliaj i dorëzon çelësat familjes Ramaliu:...

0
Tërmeti i shtatorit dhe më pas ai i nëntorit e nxorri të pabanueshme banesën ku jetonte familja e 81-vjeçares, Sulltane Ramaliu në Njësinë 3....

Vendi nuk po gjen qetësi/ Ndjehen lëkundje tërmeti, ja ku ishte...

0
Raportohen lëkundje tërmeti në detin Adriatik. Sipas Qendrës Europiane Mesdhetare Sizmologjike (EMSC), lëkundja ka qenë me magnitudë 3. 6 të shkallës Rihter dhe...

Dëgjesa e tretë për pallatet e dëmtuara nga tërmeti, Veliaj: Shtëpitë...

0
Banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, të cilët kanë qenë të detyruar ta lënë shtëpinë e tyre për shkak se u vlerësua...

Tërmeti dridh Shqipërinë, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë

0
Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në kryeqytet. Siç raporton Qendra Evropiane e Tërmeteve, lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.1 të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS