Tërmeti në Turqi, MEPJ thirrje shqiptarëve që jetojnë në zonat e prekura: Kërkoni ndihmë

0
KAHRAMANMARAS, TURKIYE - FEBRUARY 06: A view of debris as rescue workers conduct search and rescue operations after the 7.4 magnitude earthquake hits Kahramanmaras, Turkiye on February 06, 2023. (Photo by Eren Bozkurt/Anadolu Agency via Getty Images) Rescue workers search through debris in Kahramanmaras, Turkey on Monday. (Eren Bozkurt/Anadolu Agency/Getty Images)
Gjigandi

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme i ka bërë thirrje shtetasve shqiptarë që ndodhen në zonat e prekura nga tërmeti të kontaktojnë në disa numra kontakti për të kërkuar ndihmë.

Me anë të një njoftimi në rrjetet sociale, MEPJ thekson se është në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet zyrtare turke dhe familjet shqiptare që ndodhen në këto zona.

Njoftimi i plotë:

Lidhur me situatën e rëndë të krijuar nga fatkeqësia natyrore e tërmetit në Turqi .

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se të gjithë shtetasit shqiptarë që ndodhen në zonat e prekura nga tërmeti të cilët kanë nevojë për ndihmë të kontaktojnë në:

Tiranë: (+355) 696 773 168

Stamboll:(+90) 539 656 621 9

Ankara: (+90) 549 561 198 5

në dispozicion, në ndihmën tuaj 𝟮𝟰/𝟳 dhe në adresën e email-it:

[email protected]

Në solidaritet me Turqinë dhe popullin e saj në këto ditë të vështira, MEPJ është në kontakt të vazhdueshëm me autoritet zyrtare turke dhe me familjet shqiptare që ndodhen në këto zona.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu